تبلیغات
فوتبالیست - دروازه بانان شگفتی ساز

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

فوتبالیست - دروازه بانان شگفتی سازصفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
موضوع: دروازه بانان | نویسنده: هادی


یک باور قدیمی در فوتبال می‌گوید که شما باید کمی دیوانه باشید تا در ورزش فوتبال پست دروازه‌بانی را انتخاب کنید.
در حقیقت دروازه‌بانی پستی است که شجاعت، قدرت و چابکی خاصی را می‌خواهد، مانند «جیان لوئیجی بوفون» و «پیتر چک»، دروازه‌بان‌های مطرح حال حاضر جهان که از این ویژگی‌ها برخوردارند.


البته باید به این دو، نام «ایگرکاسیاس»، دروازه‌بان جوان باشگاه رئال مادرید و «ادوین ون‌درسار»، دروازه‌بان پابه‌سن گذاشته منچستر یونایتد انگلیس را نیز اضافه کرد که اعتبار خاصی به این پست بخشیده‌اند.

البته دروازه‌بانی پستی است که بازیکنان در آن کمتر جابه‌جا می‌شوند و یک دروازه‌بان می‌تواند در صورت حضور در ترکیب اصلی، 09دقیقه درون دروازه بایستد؛ ولی باید پذیرفت که در بازی فوتبال متأسفانه دروازه‌بان یا یک مدافع کمتر به چشم می‌آیند؛ به خصوص زمانی که تیمی گل می‌خورد. شاید مقصرترین شخص داخل زمین فوتبال، دروازه‌بان تیم باشد. با این حال، موفقیت و قهرمانی بدون یک دروازه‌بان بزرگ و آماده نیز میسر نیست. برای مثال، زمانی که تیم ملی فوتبال ایتالیا، قهرمان جام‌جهانی 2006 شد، نمی‌توان قهرمانی این تیم را بدون حضور دروازه‌بان آماده و شایسته‌ای چون بوفون تصور کرد؛ دروازه‌بانی که با عملکرد خود جایزه «لئویاشین»، دروازه‌بان افسانه‌ای روسیه را نیز در همان سال به خود اختصاص داد.

باشگاه «یوونتوس» برای به خدمت گرفتن  بوفون، که اکنون از بهترین دروازه‌بان‌های جهان فوتبال شناخته می‌شود، 04میلیون یورو (حدود 52 میلیارد تومان) به «پارما»، باشگاه سابق این بازیکن، پرداخت کرد. باشگاه «ساندرلند» نیز در انگلیس برای «کریگ گوردون» دروازه‌بان جوان خود، 9 میلیون پوند (حدود 13 میلیارد تومان) هزینه کرد.

تیم ملی فوتبال آلمان نیز پس از خداحافظی «اولیور کان»، دروازه‌بان شایسته خود که حتی شانس تصاحب توپ طلا را نیز داشت و باوجود جانشین با تجربه ای‌ مثل «ینس‌لمان»، باز هم با مشکلاتی مواجه شد.

البته دنیای فوتبال تاکنون دروازه‌بان‌های بزرگی را دیده است؛ از لئویاشین تا «گوردون بنکس»، «رینات داسایف»و «والتر زنگا» در دهه 80 و «پیتر اشمایکل»و «چیلاورت» در دهه 90 و اولیورکان، فابین بارتز، بوفون، پیتر چک و ایگرکاسیاس در دهه اخیر که توانسته‌اند نام خود را به عنوان بهترین‌ دروازه‌بان‌های تاریخ جهان ثبت کنند.