تبلیغات
فوتبالیست - باشگا ه آرسنال

آدرس آی پی:
سیستم عامل:
نسخه: بیت
اندازه تصویر:

فوتبالیست - باشگا ه آرسنالصفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل

نویسندگان

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
موضوع: باشگاهای خارجی | نویسنده: هادی


باشگا ه فوتبال آرسنال در سال 1886 بوسیله تعدادی از کارگران در کارخانه تسلیحات وولویچ آرسنال تاسیس شد.

تیمی متعلق به کارخانه اسلحه سازی سلطنتی در جنوب لندن، از همان زمان لقب تفنگداران The Gunner به این تیم اطلاق شد، اما مدتی بعد به نام وولویچ اف سی آرسنال تغییر یافت.

این تیم در سال 1891 حرفه‌ای شد و 2 سال بعد به لیگ انگلیس پیوست و در سال 1904 به دسته اول راه یافت اما نتوانست در این دسته باقی بماند.

آنها ابتدا با نام Dial Square شروع کردند و سپس با نام Royal Arsenal و در پایان با عضویت در لیگ فوتبال در سال 1893 با نام Wool Wich Arsenal شناخته شدند و از سال 1915 آرسنال به لیک دسته اول وارد شد.

در دهه 1930 با پنج قهرمانی لیگ برتر و دو جام حذفی تیم به دوران طلایی خود رسید. بعد از جنگ جهانی دوم توپچی‌ها به دو قهرمانی لیگ در سال‌های 1948 و1953 رسیدند.

آرسنال با قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی در فصل 1970 - 1971 و سه فینال پی در پی جام حذفی و همچنین فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال 1980 به افتخارات خود ادامه داد.

در سال 1986 جورج گراهام به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد و آرسنال را به 6 قهرمانی در 8 فصل رساند. از جمله آنها می‌توان به قهرمانی فصل 1988- 1989 در آنفیلد اشاره کرد. در فصل 1997 - 1998 باشگاه همزمان به دو جام لیگ برتر و جام حذفی دست یافت.

در این سال‌ها یان رایت رکورد بیشترین گل زده در تاریخ باشگاه را از آن خود کرد. آرسن ونگر اولین مربی خارجی آرسنال در فصل 2001 - 2002 توپچی‌ها را به دومین مقام قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی رساند. این مربی فرانسوی با آوردن ستارگان متعدد بین‌المللی و از جمله هموطنانش نظیر پاتریک ویرا و تیری هانری، از سال 2000 به بعد 6 قهرمانی را نصیب باشگاه کرد.

آنها در لیگ برتر راه پیروزی را در خارج از خانه ادامه دادند و در نهایت شایستگی این عنوان را در مقابل منچستر یونایتد و در ورزشگاه اولد ترافورد به دست آوردند.

این راه با پیروزی در جام حذفی در مقابل چلسی و در ورزشگاه گاردیف ادامه پیدا کرد. در فصل ۲۰۰۳ - ۲۰۰۴ توپچی‌های لندن به سومین قهرمانی لیگ برتر رسیدند و در فصل بعد در جام حذفی در فینال مقابل منچستر با ضربات پنالتی این تیم را شکست دادند و به مقام قهرمانی رسیدند.

در فصل ۲۰۰۵ - ۲۰۰۶ تیری آنری رکورد یان رایت که ۱۸۶ گل بود شکست و در همین فصل باشگاه آرسنال به فینال باشگاه‌های اروپا راه یافت و به مقام نایب قهرمانی رسید.

این تیم با 13 قهرمانی لیگ و 9 جام حذفی یکی از بزرگترین تیم‌های جزیره است.